V IZAK VISION CENTER  sa pri excimer laserových operáciách používa metóda LASEK, pri ktorej sa chirurgicky odlúpi epitel  (tenká povrchová časť rohovky)  v rozsahu centrálneho terča o priemere 8 - 9 mm. Po jeho odklopení sa vykoná laserová operácia v povrchových vrstvách strómy rohovky a epitel sa priklopí späť na svoje miesto. Po tomto výkone sa oko prekryje kontaktnou šošovkou a obväzom.

Táto metóda zabezpečuje rýchlejšie hojenie, menej bolestivý hojaci sa proces oproti povrchovej metóde PRK a menej pooperačných komplikácií, ku ktorým môže dôjsť, napr. pri metóde LASIK alebo epiLASIK. LASIK predstavuje v excimer laserovej chirurgii veľmi sofistikovanú metódu, výhodou ktorej je takmer bezbolestný pooperačný priebeh. Nevýhodou metódy LASIK je väčší výskyt pooperačných komplikácií  (posun laloka rohovky, ektázie rohovky, častejšie infekcie, vrastanie epitelu do rany a pod.). EpiLASIK nepredstavuje oproti LASEKu žiadne výhody! Z uvedených dôvodov dávame v IVC prednosť bezpečnej metóde LASEK (presnejšie vysvetlenie dostanete pri konzultácii v IZAK VISION CENTER).

Metóda LASEK - po odklopení epitelu rohovky úzky laserový lúč (flying spot) vymodeluje presne rohovku podľa zadaného výpočtu